Lincoln Red Sığır


Lincoln Red sığır ırkının kökeni neresidir ve nereden gelmiştir?

Lincoln Red sığırları, İngiltere'nin kuzeydoğu kıyısındaki Lincolnshire bölgesinde doğmuştur. Lincolnshire sığırlarının tarihi hakkında, genetik tabanlarının M.S. 449 ile 660 yılları arasında İskandinav işgalcileri tarafından İngiltere'ye tanıtılan Bos Urus sığırlarına geri döndüğü bulguları dışında çok az şey biliniyor.

Kiraz kırmızısı Durhams ve York Shorthorns ırkları 18. yüzyılın sonlarına doğru hareket ederken, Lincolnshire Red Shorthorn cinsi ile sonuçlanan onaylamayı geliştirmek için yerel taslak hayvanlarla geçti.

En eski ihracat rekoru 1893'te, Edinburgh Üniversitesi'nden Profesör Wallace'ın "Arjantin Kırmızı Lincolnshire Shorthorn Sürü Kitabı" nın kuruluşuna gönderme 1904-1914 yılları arasında, 204 ülkeye 774 sığır ihraç edildi.

1939'da Eric Pentecost, yoklanan özellik için sığır seçmeye başladı ve bu eğilim 1960'a kadar devam etti, bu noktada toplum 'Shorthorn' kelimesini adından düşürdü ve Lincoln Red Cattle Society oldu.

1946'da Sürü Kitabı, başlangıçta çift amaçlı olmasına rağmen, seçici üreme olmak üzere iki bölüme ayrıldı - sığır ve süt ürünleri. 1950'lerde sığır eti üzerindeki vurgu daha belirgin hale geldi, 1965'te son süt ürünleri kaydı.

1970'lerde ve 80'lerde karasal sığır ırklarının ithalatı ile birlikte, tüm yerli İngiliz ırklarıyla birlikte Lincoln Red ırkı popülerlik kaybına uğradı. Unbowed, Toplum tarafından bir Cins Geliştirme Programı başlatıldı.

Lincoln Red inekleri, uyumu iyileştirmek ve yağsız et içeriğini arttırmak için seçilmiş Avrupa ırklarıyla geçti. Bu son derece başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir ve yoklamada olduğu gibi, cinsin ana özellikleri korunmuştur.

Modern Lincoln Red'in bu gelişimi, cinsin bu bölümünün artık Nadir Irklar Survival Trust tarafından izlendiği ölçüde % 100 Lincoln Red yetiştirilen bir düşüş gördü. Modern Lincoln Kırmızısı bir sığır ırkının tüm temel özelliklerine sahiptir, ancak çift amaçlı günlerinden yüksek bir süt verimi elde etmiştir.

Lincoln Red sığır ırkının karakteristik özellikleri nelerdir?


Lincoln Kırmızısı, pembe yumuşak tenli, vücutta tekdüze olan koyu kiraz kırmızısı rengindedir. Koyu kırmızı renkleri güneş yanığı ve kanser olasılığını azaltır.
Cins geniş bir alın ,kısa yüze ve hızlı bir büyüme oranına sahiptir. Lincoln Red sığırlarının ortalama canlı vücut ağırlığı 680 ila 1090 kg arasında değişmektedir. Geniş duruş ve sağlam ayaklar ve bacaklar, derin gövdeli hayvanın neredeyse her ortama uyum sağlamasına ve mükemmelleşmesine izin verir.
Hiçbir boynuzlu Lincoln Reds, 1970'lerden beri Topluluğa kayıtlı değildir, yoklanan gen, zaman ve para tasarrufu sağladığı için çok başarılı olmuştur. Birçok ticari yetiştirici, Lincoln Red'i bu güçlü genetik özellik nedeniyle bir terminal efendisi olarak kullanıyor.
İnekler dayanıklıdır, kolayca buzağılar ve süt verimi yüksektir. Bu İngiliz ırkı, iyi karkas kalitesi ile müttefik, hızlı canlı ağırlık artışı ve erken olgunluk için mükemmeldir. Buzağılama, uysallık, sağım yeteneği ve uzun ömürlülük kolaylığı not edilir. Bunlar az bakım gerektiren, düşük girdili bir sığır ırkıdır.


Lincoln Red sığır ırkının istatistiki özellikleri nelerdir?

• Lincoln Kırmızısı, yüksek büyüme oranlarıyla kaba kaba etin mükemmel bir dönüştürücüsüdür
• Çok dayanıklı bir hayvan
• Süt verimi yüksek ve beslemesi kolay bir ırktır
• Uzun ömürlüdürler
• Kolay buzağılama
• Yem açısından verimli bir hayvan ve bölgesel otlatma ve iklim koşullarına kolayca uyum sağlayan iyi bir yem dönüştürücüsüdür.
• Minimum bakım gerektirirler ve buzağıların bakımı çok kolaydır.
• Çok erken olgunlaşırlar ve nispeten hızlı bir büyüme oranına sahiptirler.
• Lincoln Red sığırları çok soğuk dayanıklıdır ve soğuk iklimler için çok uygundur.
• Cins mükemmel bir mizaç vardır ve genellikle doğada uysaldır.


Lincoln Red sığır ırkının verim özellikleri nelerdir?


Lincoln Kırmızı sığır çift amaçlı bir cins olarak başladı. Ancak günümüzde esas olarak bir sığır ırkı olarak tutulmaktadır. küçük ölçekli sığır eti üretimi için iyi bir seçimdir. Süt verimi yüksektir, Buzağı doğum ağırlığı:34-38 kg Canlı ağırlığı 680 ile 1090 kg arasında değişir.

Lincoln Red sığır ırkının dağılımı: Arjantin, Avustralya, Brezilya, Kanada, Almanya, Macaristan, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve ABD de dahil olmak üzere birçok ülkeye ihraç edilmiştir.


Lincoln Red sığır ırkının canlı ağırlığı ne kadardır?

Lincoln Red sığır ırkının Canlı ağırlığı 680 ile 1090 kg arasında değişir


Lincoln Red Sığır Irkının Çok Tercih Edilmesinin Sebepleri ?

Lincoln Red İnekler dayanıklıdır, kolayca buzağılar ve süt verimi yüksektir iyi karkas kalitesi ile müttefik, hızlı canlı ağırlık artışı ve erken olgunluk için mükemmeldir. Bunlar az bakım gerektiren, düşük girdili bir sığır ırkıdır. Soğuk iklimler için çok uygundur. Çok erken olgunlaşırlar ve nispeten hızlı bir büyüme oranına sahiptirler.


Use of the information/advice in this guide is at your own risk. The Farmow and its employees do not warrant or make any representation regarding the use, or results of the use, of the information contained herein as regards to its correctness, accuracy, reliability, currency or otherwise. The entire risk of the implementation of the information/ advice which has been provided to you is assumed by you. All liability or responsibility to any person using the information/advice is expressly disclaimed by the Farmow and its employees.