Miniature Hereford Sığır Irkı


Miniature Hereford Sığır Irkının Kökeni Neresidir Ve Nereden Gelmiştir?

Miniature Hereford, son 30 yılda, 19. yüzyılın başlarında İngiltere'den ABD'ye ithal edilen hayvanların seçici olarak yetiştirilmesiyle geliştirilmiştir. Miniature Hereford yetiştirme programı, çiftliği Texas'ın Davis Dağları'nda bulunan Largent ailesi tarafından 1974 yılında başlatıldı.

Rust Largent, başlangıçta çiftliğinin yerel koşullarına uygun en verimli sığırlarını yetiştirmeye odaklandı. Verimlilik göz önünde bulundurularak birkaç yıl boyut küçültme üzerinde çalıştıktan sonra, çiftlikte çerçeve boyutunun daha yüksek bir oranda küçültülmesini sağlayan “Laser” adlı bir boğa kullanıldı. Laser'den sonra küçük hayvanlar art arda olmuştur. Sürü, temel sürüyü üretmek için sistematik olarak itlaf edilmiş ve sürekli iyileştirilmiştir.

İlk Miniature Herefordlar 1991'de açık pazarda satılmıştır. Tüm Miniature Hereford'lar, cücelik geninden muaf oldukları kontrol edildikten sonra American Hereford Society'ye kayıt olabilmişlerdir.

Miniature Hereford Sığır Irkının Özellikleri Nelerdir?


 • Hereford ile Miniature Hereford arasındaki tek fark yükseklikleridir.
 • Miniature, tam boyutlu Hereford ile orantılı olarak aynı vücut profiline sahiptir.
 • Kırmızı - kahverengi rengi tonlarına sahip ırkın başı , boynu, alnı, göbek altı, ayak eklemleri ve kuyruk tüyü beyaz renktedir.
 • Kaslı ve kısa bacaklı görünümü vardır.
 • Uysal ve tatlı mizacıyla çalışması ve bakımı kolaydır.
 • Sevimli gövde çerçevesi dikkat çekicidir.
 • Çocuklar için harika bir evcil hayvan niteliklerine sahiptir.
 • Miniature Hereford sığır ırkını “mükemmel yem dönüştürücüleri” olarak niteleyebiliriz.
 • Bereketlidirler.
 • Geniş mera alanına ve özel yemlere ihtiyaç duymaz.
 • Erken olgunlaşır.
 • Kas hücresi yapısından dolayı yumuşak ete sahiptir.

Miniature Hereford Sığır Irkının İstatistiki Özellikleri Nelerdir?


Miniature Hereford'un ortalama yüksekliği 107 cm (42 inç) ve ağırlığı yaklaşık 450 kg'dır (1000 lbs). 'Mini' cins, 450kg ağırlığa kadar çıkabilir. Yeni doğmuş bir mini buzağının ortalama ağırlığı 35 ila 60 pound'dur.

Miniature Hereford Ne Kadar Büyük?


Miniature Hereford'lar, standart Hereford'un yaklaşık% 30-50'si boyutundadır. "Miniature" olarak kabul edilebilmesi için, yetişkin bir Miniature Hereford ineğinin kalçada 114 cm'den fazla olmaması gerekirken, bir boğanın kalçada 119 cm'den uzun olmaması gerekir.

Miniature Hereford Sığır Irkının Verim Özellikleri Nelerdir?Standart Hereford gibi, öncelikle sığır eti için yetiştirilirler. Kas hücresi yapısından dolayı yumuşak ete sahiptir. Mini-Hereford cinsinin çok doğurgan olduğu bilinmektedir. Düveler 2 ila 3 yaşında yetiştirilebilirken, boğalar yaklaşık 1,5 yaşında başlayabilir. Bir buzağı doğduğunda, anne çok beslenir ve buzağı için bol miktarda süt sağlar.


Use of the information/advice in this guide is at your own risk. The Farmow and its employees do not warrant or make any representation regarding the use, or results of the use, of the information contained herein as regards to its correctness, accuracy, reliability, currency or otherwise. The entire risk of the implementation of the information/ advice which has been provided to you is assumed by you. All liability or responsibility to any person using the information/advice is expressly disclaimed by the Farmow and its employees.